Laser U21 Pasaules Čempionāts

Agija PČ Gdina

Jūlija sākumā vadošā Laser Radial burātāja Latvijā – Agija Ēlerte piedalījās U21 Pasaules čempionātā Polijas pilsētā Gdiņā. No 29 valstīm bija ieradušās 74 labākās U21 Laser Radial burātājās, lai noskaidrotu labāko pasaulē. Astoņu dienu garumā tika izcīnīts pasaulec čempiones tituls, kuru šogad ieguva Dānijas jauniete Anna Munch.

Agija šo čempionātu uzsāka labi un pēc pirmās dienas bija augstajā 15. vietā. Bet pēc visām astoņām sacensību dienām kopvērtējumā izcīnīja 31. vietu. Šogad Agija bija vienīgā Laser Radial jauniete no Baltijas valstīm.

Vienlaicīgi notika arī pasaules čempionāts Laser Standard klasē jauniešiem, kurā piedalījās divi labākie Laser Standard Latvijas pārstāvji Ričards Toms Zvilna un Ēriks Kārlis Zvilna. Abi jaunieši pēc kvalifikācijas sacensībām palika sudraba flotē un kopvērtējumā 138 sportistu konkurencē pasaules čempionātā Ērikam 104. vieta un Ričardam 105. vieta. Labāko rezultātu no Baltijas valstīm sasniedza Lietuvas sportists Domantas Juskevicius, kurš ierindojās 38. vietā. Laser Standard klasē jauniešiem par Pasaules čempionu tika kronēts Vācijas sportists Philipp Loewe.